BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A KRESZ-be is bekerülne a hólánc ellenőrzése

2006. január 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Korántsem új rendelet az, amely az elmúlt két napban a magyar határátkelőkön a legnagyobb vihart kavarta. A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) védelemkoordinációs főosztályának illetékese elmondta lapunknak, hogy a hóláncról szóló rendeletet már 2003-ban meghozták, ám eddig az eszköz meglétét nem ellenőrizték. Most azonban a karácsony környékén lehullott nagy mennyiségű hó, illetve a meteorológiai előrejelzések szerint várható komoly havazás miatt a határátkelőkön – a GKM intézkedése után – a közútkezelők kihelyezték a hólánc kötelező meglétére figyelmeztető táblákat, így az ellenőrzés is elindult. Kovács István, a határőrség szóvivője elmondta, hogy hétfő óta több száz autóst fordítottak vissza (számuk folyamatosan csökken), akik jellemzően a határ közeli benzinkutakon szerezték be a hóláncot – amíg a készletek kitartottak. A határátkelőkön jelenleg nem lehet hóláncot kapni, ám a szóvivőnek arról sincs tudomása, hogy bárki helyiséget bérelne bármelyik átkelőn, hogy hóláncot árusítson. A GKM-nél lapunknak elmondták: az elképzelések szerint március 1-jéig tart az ellenőrzés, igaz, ha időközben kitörne a tavasz, a táblákat beveszik és beszüntetik az ellenőrzést. A GKM-nél egyébként már azt is tervbe vették, hogy a KRESZ-ben konkretizálják az ellenőrzés hatályát.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet