BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyszabású beruházásba kezd a Kapuvári Hús

2005. december 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy jövő tavasszal kezdődő, közel 300 millió forintos beruházást követően újraindítja a bacon- és sonkagyártást a jelenleg 340 dolgozót foglalkoztató Kapuvári Hús Rt. – jelentette be a társaság évzáró munkásgyűlésén Román Gyula, a cég tulajdonosa. A program részeként több üzemi épületet felújítanak, s többek között daraboló- és vákuumcsomagoló gépeket állítanak üzembe. (A korábban jelentős piaci sikereket elért termékek jelenleg Szolnokon, bérgyártásban készülnek.) Román közölte, a jelenleg teljes kapacitással termelő, de még mindig veszteséges kapuvári üzem létszámát már a közeli hetekben 20 fővel bővítik, s a tavaly kiszervezett karbantartó részleg dolgozóit is visszaveszik. A Kapuvári Hús Rt. – amely 2004 nyarán került az R-KO-M Kft. tulajdonába – idén és jövőre is mintegy 260 ezer sertés levágását tervezi. Ebből 2006-ban több mint 1500 tonnányi különböző készterméket gyártanak majd.
A 2006-os üzleti terv már veszteség nélküli gazdálkodással számol. Az idén 12 milliárd forintos nettó árbevétellel kalkuláló cégnél – a tulajdonosváltást követően – egy átfogó termelésracionalizálási program kezdődött. Beindították a nagy súlyú sertések vágását, üzembe állítottak egy marhadaraboló sort, sőt a távol-keleti export növelése érdekében egy mélyfagyasztó üzemrész, illetve egy pácoló gépsor telepítéséről is döntés született. Az ősszel pedig mintegy 200 millió forintos költséggel új daráló-szeletelő, valamint csomagoló gépsort állítottak munkába.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet