BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új tulajdonosé a nyíregyházi konzervgyár (kimaradt!)

2005. december 22. csütörtök, 14:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lezárult a nyíregyházi konzervgyár (EKO Kft.) végelszámolása. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei élelmiszeripari üzem új tulajdonosa a debreceni AGRO-DENT Kft., mely tovább működteti a gyárat mintegy 250 dolgozóval. Az új típusú végelszámolás során az EKO Kft. felhalmozott szállítói, állami és banki tartozásait kifizették, s nem került sor a 2 milliárd forint összegű kormánygarancia beváltására sem, amelyet az üzem végelszámolás alatti működtetését finanszírozó bank részére bocsátott ki a Pénzügyminisztérium - mondta Veres János.
A pénzügyminiszter kiemelte: az AGRO-DENT Kft.-nek az üzletrészt 650 millió forintért értékesítette az állami tulajdonos Regionális Fejlesztési Holding Rt., s a vevő további 350 millió forint forrást biztosított a végelszámolás hiánymentes lezárásához. Korábban még olyan hírek láttak napvilágot, hogy a végelszámolás alatt álló konzervgyárat hat Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei termelési és értékesítési szövetkezet (TÉSZ) veszi bérbe, s 120 embert foglalkoztatva folytatják tovább a termelést.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet