BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatvanmilliárdból épül a csepeli szennyvíztisztító

2005. december 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A francia vezetésű Csepel 2005 FH konzorcium építheti fel a csepeli szennyvíztisztítót – tudatta a csütörtökön kihirdetett eredményt a főpolgármesteri hivatal. A Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep tervezési, kivitelezési, valamint négy évig tartó üzemeltetési feladatait magában foglaló közbeszerzési eljáráson nyertes konzorciumot a Degrémont S.A., az OTV France, a Hídépítő Rt., valamint az Alterra Kft. alkotja. A tárgyalások során a nyertes konzorcium mintegy 30 millió euróval mérsékelte eredeti ajánlatát és végül 249 millió euróért (mintegy 63 milliárd forint) vállalta a szennyvíztisztító tervezését, kivitelezését, valamint egyéves próbaüzemeltetését.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet