BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átszervezik a Waberer’s-csoportot

2005. december 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az üzemanyagárak drasztikus növekedése, a német autópályadíjak bevezetése, a magyar fuvarozási piacon kiélesedett konkurenciaharc és az európai uniós vámhatárok megszűnése miatt kiesett bevételek ellenére jó évet zár a Waberer’s – derül ki a társaság közleményéből. A csoport ingatlanhasznosításból származó árbevétele megháromszorozódott, míg a logisztikai szolgáltatásokból származó bevétele 25 százalékkal nőtt. A Waberer’s forgalma 1,5 milliárd forinttal, 62 milliárdra emelkedett, adózás előtti nyeresége 1 milliárd forint körül lesz. A csoport az idén több mint 10 milliárd forintot költött beruházásokra: tovább építette a BILK Logisztikai Rt. raktárcsarnokait és mintegy háromszáz kamionszerelvényt vásárolt.
A Waberer’s január 1-jétől új, hatékonyabb struktúrával folytatja tevékenységét. A Waberer’s Holding Logisztikai Rt. klasszikus holdingszervezetté válik és elnevezése Waberer’s Holding Zrt. lesz. Feladata a cégcsoport szakosodott vállalatainak irányítása, üzletrészeinek, részesedéseinek és vagyonának kezelése. Egyszerűsödik a csoport szerkezete is: a tizennyolc magyarországi és nyolc külföldi céget tömörítő Waberer’s januártól tizenegy hazai és hét külföldi leányvállalattal működik tovább. Wáberer György elnök-vezérigazgató az mfor.hu-nak elmondta: az átszervezések révén a Waberer’s Holding alkalmassá válik a tőzsdei megjelenésre is.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet