Módosító javaslatot nyújtott be a nyugdíj-előtakarékossági számláról („negyedik pillér”) szóló törvénytervezethez az SZDSZ-es Szalay Gábor. A képviselő egy olyan passzust javasol, amelyről még az is elképzelhető, hogy az eredeti szövegből egyszerűen csak kimaradt. A parlamenthez benyújtott változatban ugyanis a magán-nyugdíjpénztári befektetésekkel versengő előtakarékossági számlát a számlavezető és az előtakarékoskodó is következmény nélkül felmondhatta. Ezt módosítaná Szalay úgy, hogy amennyiben a számlabirtokos még nem jogosult nyugdíjra, és más nyugdíj-előtakarékossági számlát (a javaslat személyre vonatkozó kikötést itt nem tartalmaz) sem jelöl meg, akkor a megszüntetés időpontjáig járt állami támogatást vissza kell fizetni.
