Az erdőgazdálkodók számára a jövő évi agrárköltségvetésben legalább 5,9 milliárd forintot kell elkülöníteni ahhoz, hogy az erdőkhöz kötődő közcélú feladataikat továbbra is elláthassák – mondta Sárvári János, a Magán Erdőtulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetségének (MEGOSZ) főtitkára pénteki sajtótájékoztatóján Budapesten. A főtitkár elfogadhatatlannak nevezte, hogy a büdzsé elmúlt években folyamatosan csökkenő, közcélú erdészeti előirányzata az idén megszűnt, és a kormány jövőre sem tervez ilyen kiadást – írta az MTI Eco. A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) adataira hivatkozva a főtitkár közölte, hogy 2001–2002-ben 1,9-1,9 milliárd forint állt rendelkezésre a kisvasutak, tanösvények, erdei iskolák, erdei sportpályák és egyéb közcélok támogatására. Még tavaly is 1,6 milliárd forint volt a keretösszeg, ám 2005-re megszűnt ez a fejezet – fűzte hozzá a főtitkár. Mint mondta, az erdőtörvényben foglalt feladatok évente minimum 1,2 milliárd forintba kerülnek, amelyet az erdőgazdálkodók, különösen a magánerdő-tulajdonosok jövőre már nem tudnak kigazdálkodni.
