A hazai építőipar egyik legnagyobb vállalkozásánál, a KÉSZ Kft.-nél a cég béren kívüli juttatásai közül néhányat kifejezetten az év végre időzít. Így például a dolgozók december elején teljesítményarányosan megállapított prémiumot kapnak. A társaság a járulékmentes juttatások teljes körét folyamatosan igyekszik kihasználni, ezért az év során biztosított étkezési jegyek értékét decemberben az adómentes korlátig mindazoknak kiegészíti, akik a teljes esztendőt a vállalatnál töltötték – nyilatkozta lapunknak Morva Gábor, a társaság kommunikációs tanácsadója. Ezt a juttatási formát egyben ösztönző erőként, a hűség elismeréseként is alkalmazzák.
A dolgozók teljesítményének elismerésére jó lehetőséget teremt még a havi rendszerességgel adott melegétkeztetési utalvány, a veszélyes munkakörökben dolgozók kockázati életbiztosítása, a gyermekes szülők iskolakezdési támogatása, valamint a cég saját üdülőiben a költségmentes nyaralás. A havi rendszerességgel nyújtott önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás mellett a munkatársak saját dolgozói mobilprogram keretében a piaci árnál jóval kedvezőbb feltételekkel juthatnak telefonkészülékhez. A cégcsoporthoz tartozó flottakereskedés pedig a nyaralásokhoz, rendezvényekhez való kedvezményes gépkocsibérlésben kínál kedvezményeket.
A KÉSZ Kft. e juttatásokat már az éves bérterv kialakítása során is figyelembe veszi. A vállalat a jövő évtől a jelenlegi szisztéma fejlesztését tervezi, s egy olyan átfogó cafeteriarendszer bevezetésére készülnek, amelynek keretében minden dolgozó önálló keret felhasználásával maga dönti el, a cégtől kapott béren kívüli juttatást milyen szolgáltatásokra, lehetőségekre használja fel. Az étkezés mellett ez a nyelvtanulás, az egészségmegőrzés és még számos más lehetőség igénybevételét is lehetővé teszi. A rendszer legnagyobb előnye talán az lesz, hogy így a juttatások a mainál még inkább személyre szabottak, az egyedi igényekhez még jobban illeszkedők lesznek.
