BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Javítottak a takarékok

2005. november 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei harmadik negyedévre a takarékszövetkezetek dinamikusabban növekedtek, mint a kereskedelmi bankok – derül ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által tegnap közzétett adatokból. Míg ugyanis a bankszektor éves növekedése pontosan 15 százalékot tett ki, a takarékok 16,7 százalékkal tudták mérlegfőösszegüket növelni. A jó eredmény valószínűleg elsősorban annak köszönhető, hogy a takarékok jeleskedtek a lakossági forrásgyűjtés terén (ez korábban hagyományosan húzóágazatuk volt, de a kereskedelmi bankok csillogó reklámai változtattak némiképp a helyzeten). A lakossági betétek állománya a szövetkezeti hitelintézeteknél egy év alatt 18,6 százalékkal gyarapodott, miközben a kereskedelmi bankoknál a bővülés nem érte el a 6,2 százalékot (összegben persze az utóbbi állomány jelentősen felülmúlja a takarékokét).
A legfrissebb számok arról tanúskodnak, hogy lassul a bankszektor növekedési üteme. Az előző negyedév végén ugyanis éves szinten még majdnem 16 százalékos volt a dinamika, a harmadik negyedévet tekintve pedig korábban (2003 és 2004 harmadik negyedévét összehasonlítva) 20 százalékos volt a mérlegfőösszeg bővülése.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet