BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szakszervezet ellenzi a postai liberalizációt

2005. november 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Postás Szakszervezet tarthatatlannak ítéli a Magyar Posta Rt. 2009-re történő teljes liberalizációját, a postai szolgáltatások szabad piacra kerüléséhez fel kell készülni és jogszabályokkal kell megakadályozni, hogy „kimazsolázzák” a társaság egyes szolgáltatásait – hangsúlyozta Pecze Pál, az érdekképviselet újonnan megválasztott elnöke. Az elnök a szakszervezet kongresszusát követően jogi szabályozást sürgetett a szórólapozók és a postai szolgáltatást nyújtó vállalkozások ellen, mivel a kézbesítés állami monopólium, ennek ellenére Budapesten 70 cég végez ilyen tevékenységet – írja a FigyelőNet az MTI-re hivatkozva.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet