A Postás Szakszervezet tarthatatlannak ítéli a Magyar Posta Rt. 2009-re történő teljes liberalizációját, a postai szolgáltatások szabad piacra kerüléséhez fel kell készülni és jogszabályokkal kell megakadályozni, hogy „kimazsolázzák” a társaság egyes szolgáltatásait – hangsúlyozta Pecze Pál, az érdekképviselet újonnan megválasztott elnöke. Az elnök a szakszervezet kongresszusát követően jogi szabályozást sürgetett a szórólapozók és a postai szolgáltatást nyújtó vállalkozások ellen, mivel a kézbesítés állami monopólium, ennek ellenére Budapesten 70 cég végez ilyen tevékenységet – írja a FigyelőNet az MTI-re hivatkozva.
