BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hetvenmillió eurós beruházás az Alcoától

2005. november 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ egyik legnagyobb alumíniumgyártó csoportja, az Alcoa újabb 70 millió eurót (mintegy 17,5 milliárd forint) költ magyar leányvállalata, az Alcoa-Köfém Kft. fejlesztésére – jelentette be tegnap Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter és Forgó Béla, a társaság vezérigazgatója. A 2007 végéig tartó beruházás keretében közel 200 új munkahelyet hoz létre Székesfehérváron az Alcoa. A fejlesztés központi eleme a hengerelt termékeket előállító üzem korszerűsítése és bővítése, aminek eredményeként több forrasztható alumínium hőcserélő lemezt tudnak gyártani az autóipar számára. Bővítik a nehézgépjárművekhez keréktárcsákat gyártó üzemet is.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet