A világ egyik legnagyobb alumíniumgyártó csoportja, az Alcoa újabb 70 millió eurót (mintegy 17,5 milliárd forint) költ magyar leányvállalata, az Alcoa-Köfém Kft. fejlesztésére – jelentette be tegnap Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter és Forgó Béla, a társaság vezérigazgatója. A 2007 végéig tartó beruházás keretében közel 200 új munkahelyet hoz létre Székesfehérváron az Alcoa. A fejlesztés központi eleme a hengerelt termékeket előállító üzem korszerűsítése és bővítése, aminek eredményeként több forrasztható alumínium hőcserélő lemezt tudnak gyártani az autóipar számára. Bővítik a nehézgépjárművekhez keréktárcsákat gyártó üzemet is.
