A biztosítók az idén szeptember elejéig a tavalyit több mint ötödével meghaladó díjbevételt értek el, miközben az azt megelőző évben a növekedés még mindössze hétszázalékos volt – derül ki a biztosítók szövetségének (Mabisz) friss adataiból. Az impozáns idei dinamika azonban elsöprő arányban az egyszeri díjas módozatok (unit linked) megugró népszerűségének köszönhető. A befektetéssel összekapcsolt életbiztosítások esetében ugyanis a díjbevételt egy év alatt közel megkétszerezték a társaságok. A felfutás igazán látványossá (egyetlen negyedév alatt 60 százalékot meghaladó növekedés) éppen a harmadik negyedévben vált.
A bővülő piacból nem minden társaság tudta kivenni a részét, például az Erste díjbevétele ezen a téren még csökkent is. Piacrészesedését a legmarkánsabban az ING tudta növelni, összegszerűen pedig a unit linked területen (is) egyre jobban meghatározó OTP-Garancia tudott a leginkább gyarapodni. Az élbolyban (az OTP és az ING után) a piacrészesedési sorrend alapján nem történt változás, de érdemes megemlíteni, hogy a harmadik helyezett Magyar Posta Életbiztosító és a negyedik K&H Életbiztosító sem bírta az ING és az OTP által diktált iramot.
A hagyományosan erős harmadik negyedév egyébként így még a korábbiaknál is jobban sikerült a biztosítóknak. A félévi számokat most mintegy 50 százalékkal sikerült felülmúlni. Abban az esetben tehát, ha a mára már kevésbé barátságossá vált befektetési környezet nem vet véget az egyszeri díjas módozatok felfutásának, a 2005. évi biztosítási díjbevétel akár a 700 milliárd forintot is elérheti.
