BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország versenyben maradt a foci Eb-ért

2005. november 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sikeresen átjutott az első komoly megmérettetésen a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság (Eb) megrendezésére kandidáló magyar–horvát pályázat. Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) végrehajtó bizottsága ugyanis tegnap úgy döntött, 2006. december 6-án a magyar–horvát, az olasz és a lengyel–ukrán hármasból választja ki azt, amelyik végül otthont adhat az eseménynek. A pályázók közül kiestek a görögök és a törökök.
Berzi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség főtitkára lapunknak elmondta: májusra egy sokkal részletesebb anyagot kell elkészíteni, amelyhez az iránymutatás az UEFA-tól jövő héten érkezik meg. Véleménye szerint a rendezéshez szükséges, a tervekben jelenleg szereplő négy stadion (Budapest, Győr, Székesfehérvár, Debrecen) rekonstrukciójára, felépítésére 150-200 milliárd forintot kellene fordítani. Ezt azonban nem kell feltétlenül állami forrásból finanszírozni, reményeik szerint jelentős magántőkét tudnának bevonni. Ettől függetlenül az Európa-bajnokság remélt megrendezése alighanem komoly költségvetési kiadásokkal járna. A 2008-as rendezésre készített munkaanyagokban a sporttárca például úgy számolt, hogy mintegy 500 milliárd forint állami beruházásra lenne szükség.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet