A Délhús Rt. a jövő év elejére Pécsről Szegedre helyezi át a sertésvágást, de új csontozó- és darabolócentrum, valamint csomagolóegység kialakításával 750 millió forintos fejlesztést tervez, s 100-120 dolgozó felvételére készül a baranyai megyeszékhelyen – írta az MTI-Eco. Kovács László vezérigazgató magyarázata szerint a vágás áthelyezésére azért van szükség, mert a Délhús 98 százalékos tulajdonában lévő Pick Szeged Rt. évi 650 ezer sertés levágását tűzte ki célul, ennek teljesítésére pedig nem alkalmas a Délhús húszéves, technikailag elavult, a szegedinél kisebb kapacitású pécsi vágóhídja.
