BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépít a D’Angelo

2005. október 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint félszáz dolgozójától válik meg a barcsi D’Angelo Kft. – erősítette meg lapunk információját Anna Dorkin, a társaság tulajdonos-ügyvezető igazgatója. Elsősorban a folyamatosan csökkenő megrendelések, illetve a távol-keleti konkurencia miatt kell drasztikusan csökkenteni a létszámot. A barcsi üzemben már szeptember közepén leállították a termelést, ám akkor még abban bíztak, hogy ismét sikerül jelentős volumenű újabb munkákhoz jutni, s legalább 70 dolgozóval működhetnek tovább.
Időközben kiderült: egyelőre csupán néhány napra, mindössze 15-20 dolgozónak tudnak munkát adni. A több horvátországi gyártóbázissal is rendelkező társaság ügyvezető igazgatója cáfolta ugyan, hogy a kisebb termelési költségek miatt a határon túlra telepítik a termelést, ám hozzátette: a szomszédos országban előnyösebb adózási feltételekkel tudnak működni. Ez pedig a jelenlegi helyzetben, amikor minden fillér számít, nagyon fontos. Dorkin közölte: egyelőre nem tervezik, hogy a több mint tíz éve működő barcsi üzemet bezárják és kivonulnak Magyarországról, sőt, mindent megtesznek annak érdekében, hogy a Dráva-parti gyártóbázis újabb megrendelésekhez jusson.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet