Néhány héttel ezelőtt, teljes egészében az olasz Fiocchi-Municioni S.p.A. tulajdonába került a legnagyobb múltú magyar robbanóeszköz-gyártó cég, a balatonfűzfői székhelyű Nike-Fiocchi Sportlőszergyártó Kft. – erősítette meg lapunk információit Szabó Péter ügyvezető igazgató. A Fiocchi a Nitrokémia Rt. birtokában lévő 50 százalékos tulajdonrészt vásárolta meg. Az ügyvezető igazgató a tranzakció értékéről nem kívánt nyilatkozni, azt viszont elmondta, hogy ezzel párhuzamosan, módosítják a termékstruktúrát. Szabó közölte, a jelenleg 75 dolgozót foglalkoztató társaság termékstruktúráját elsősorban azért módosították, mert főként az uniós országok piacain egyre nő az érdeklődés a speciális, magas minőségű, jelentős részben kézzel gyártott sportlőszerek iránt.
Ezek előállítását az anyacég nagyrészt Balatonfűzfőre telepíti. Az uniós előírásoknak megfelelően ólomból készült sörét helyett a jövőben elsősorban acélsörétet gyártanak majd. Mindemellett, Balatonfűzfőn továbbra is készülnek speciális pirotechnikai termékek, például a hadsereg számára, sőt német és osztrák társaságoknak pirotechnikai alkatrészeket és részegységeket is előállítanak. Beszüntették viszont a tűzijátékgyártást, mert főként idehaza a kereslet egyre inkább az olcsóbb távol-keleti termékek felé tolódott el. (Hosszú éveken át a Nike-Fiocchi volt az augusztus 20-ai budapesti tűzijáték szállítója.)
Az ügyvezető igazgató hozzátette, a speciális, főként kis sorozatok miatt a jövőben még inkább előtérbe kerül a termékfejlesztés s különböző beruházások megvalósítására is jelentős összeget szánnak. A társaság tavalyi nettó árbevétele meghaladta az 1,2 milliárd forintot, igaz, ez némi visszaesést jelentett a megelőző évihez képest.
