A Viasat3 a „helyszínelők” műsorcím használata miatt pert indít a TV2 ellen – jelentette be az előbbi társaság. A két csatorna közötti vitára az adott okot, hogy a TV2 tegnap indította útjára új sorozatát, amely az „NCIS – Tengerészeti helyszínelők” cím alatt fut. A Viasat Hungária Rt. október 10-én az általa 2004-ben bejelentett „helyszínelők” szóvédjegy jogosulatlan használatának beszüntetésére kérte a TV2 vezetését. A társaság álláspontja szerint a védjegyekre vonatkozó jogszabályi rendelkezéseknek megfelelően kizárólag a Viasat Hungária Rt. előzetes, írásbeli felhatalmazásával sugározhatók olyan műsorszámok, melyek címe a „helyszínelők” szót tartalmazza. „Tudomásunk szerint nincs bejegyezve a védjegy” – mondta a NAPI Online-nak Lóránt Gergely, a TV2 marketing- és PR-vezetője.
