BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb nyíregyházi Michelin-üzem

2005. szeptember 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap átadta nyíregyházi gyárát a francia Michelin cégcsoport, ahol a tervek szerint személygépkocsiknak gyártanak majd abroncsot. Az évi 800 ezer autógumi gyártására alkalmas üzemre 14,5 milliárd forintot fordított az anyavállalat. Joel Pouget, a társaság ügyvezetője elmondta, hogy a gazdasági és a pénzügyi tárca, valamint a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium támogatásával összesen 217 új munkahelyet hoztak létre.
A francia multinacionális vállalatnak egyébként a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhelyen már működik egy mezőgazdasági gumiabroncsgyára, amelyet még 1996-ban vásárolt meg a volt Taurus Gumiipari Részvénytársaságtól. A fokozatos magyarországi termelés- és forgalomnövekedésnek köszönhetően a 2002 tavaszán átalakult Michelin Hungária Abroncsgyártó Kft. ma már kelet-európai régiós központként működik.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet