Úgy tűnik, biztos piaca van a borsodi városokban a Sinergy Kft.-nek. A német RWE energiakonszern többségi tulajdonában lévő Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. és a budapesti Elmű Rt. által 50-50 százalékban birtokolt társaság immár negyedik erőművét építi a megyében, ezúttal Ózdon.
A 4,8 megawatt kapacitású villamos energia és ugyanilyen teljesítményű kapcsolt hő teljesítményű erőmű alapkövét ma helyezik el, és a tervek szerint még az év vége előtt üzembe is helyezik. Bercsi Gábor, a cég ügyvezetője lapunknak elmondta: bár Ózdon jó néhány évvel ezelőtt épült egy korszerű erőmű, a mostani két gázmotoros ennek kapacitását növeli.
A valamivel több mint 1,5 milliárd forintos beruházásnak negyedét állja közvetlenül a Sinergy, a többit a CIB Bank Rt. finanszírozza, a beruházás megtérülését Bercsi hét-nyolc évre becsüli. A cég már épített erőművet Kazincbarcikán, Mezőkövesden, Tiszaújvárosban, Sárospatakon, közreműködött a TVK Rt. és a BorsodChem Rt. erőműveinek megvalósításában is.
