Magyarországon, Romániában és Bulgáriában terjeszkedne az osztrák posta, amely néhány hét múlva megvesz egy cseh csomagszállító céget is – írja az origo.hu az MTI-re hivatkozva. A kelet-európai levél- és csomagkihordó társaságok felvásárlása révén az osztrák posta árbevétele 86 millió euróval növekedhet, s ez további 8 millió euróval gyarapítja a vállalat nyereségét. Az osztrák posta július elején jelentette be, hogy teljes egészében megvásárolja a legnagyobb magyar reklámanyag-terjesztőt, a Feibra Magyarország Kft.-t. A társaság a térségben azokban az országokban – így Szlovéniában, Horvátországban és Szlovákiában – is be akar szállni a reklámanyag-terjesztésbe, ahol a csomagkihordásban már jelen van.
