BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországra jönne az osztrák posta

2005. szeptember 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon, Romániában és Bulgáriában terjeszkedne az osztrák posta, amely néhány hét múlva megvesz egy cseh csomagszállító céget is – írja az origo.hu az MTI-re hivatkozva. A kelet-európai levél- és csomagkihordó társaságok felvásárlása révén az osztrák posta árbevétele 86 millió euróval növekedhet, s ez további 8 millió euróval gyarapítja a vállalat nyereségét. Az osztrák posta július elején jelentette be, hogy teljes egészében megvásárolja a legnagyobb magyar reklámanyag-terjesztőt, a Feibra Magyarország Kft.-t. A társaság a térségben azokban az országokban – így Szlovéniában, Horvátországban és Szlovákiában – is be akar szállni a reklámanyag-terjesztésbe, ahol a csomagkihordásban már jelen van.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet