BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pécs szeretné az Új MiZót

2005. szeptember 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pécs önkormányzata átvenné és működtetné az Új Mizo Rt.-t, amelynek a városban lévő üzemét a tulajdonos bezárja – mondta Toller László polgármester azon a tájékoztatón, amelyet Mikes Éva fideszes országgyűlési képviselővel együtt tartott. Így véleményük szerint nem válnának munkanélkülivé a dolgozók. Toller bírálta a Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó cég vezetését, amiért a terveikről korábban nem adtak semmilyen tájékoztatást – írja a nethirlap.hu. Több szakmai befektető is hajlandó lenne közreműködni a gyár megmentésében, amit az ellenzék is támogat – közölte a közgyűlés ellenzéki frakciói nevében Mikes Éva. Csányi Sándor az ügy kapcsán úgy nyilatkozott, hogy semmi alapja sincs annak, hogy átadná a városnak az üzemcsarnokot, ahol szerinte nem voltak meg a korszerű termelés feltételei, mindenképpen csődbe jutottak volna. Ezzel együtt a dolgozók egy része munkát kaphat, igaz, nem a tejiparban. Az ugyancsak Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Délhús Rt.-nél a fejlesztések miatt új munkahelyeket hoztak létre – közel százat –, s ide elsősorban a pécsi üzembezárás miatt munkájukat vesztett embereket kívánnak felvenni.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet