BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Magyar Telekomot 35 millióra büntette a GVH

2005. szeptember 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Visszaélt gazdasági erőfölényével a Magyar Telekom (MTelekom), amikor a kék és zöld számok nyújtotta szolgáltatások biztosításához szükséges hálózati hozzáférési szerződéseiben túlzottan magas nagykereskedelmi díjakat állapított meg a versenytársai számára – derül ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) közleményéből. A hivatal versenytanácsának 2005. szeptember 6-i határozata szerint az MTelekom a 2003. július 1-jétől 2004 februárjáig terjedő időszakban mutatta az ominózus magatartást, ezért a GVH 35 millió forintra büntette a távközlési társaságot.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet