Hiába tiltakoztak az ellenzéki tagok az Országgyűlés alkotmányügyi bizottságában, a kormánypárti többség szavazataival állásfoglalást fogadott el tegnap, amely szerint a Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriumi elnöksége átmeneti időre, azaz az új elnök megválasztásáig ügyvezető elnököt nevezhet ki – írta a stop.hu az MTI-re hivatkozva. Az ügyben a grémium Szili Katalin házelnök felkérésére foglalt állást, miközben a Fidesz és az MDF vitatta, hogy a bizottság hatáskörrel rendelkezne a kérdésben.
