A Debrecen-AVE Ásványvíz csapata ugyan százmillióktól esett el azzal, hogy nem jutott be a Bajnokok Ligája csoportmeccseire (a továbbjutás 2,5 millió svájci frankot jelentett volna), ám már így sem kellett üres kézzel távoznia Európa legrangosabb nemzetközi kupasorozatától. Eddig ugyanis fordulónként 80 ezer svájci frankot kasszírozott a csapat – tájékoztatta lapunkat Szilágyi Sándor, a klubot irányító cég vezetője. Egyelőre nem tudják megmondani, hogy a jegybevételből mennyivel gyarapszik az egyesület kasszája, mivel tegnap tartották az elszámolást, amiből ráadásul – igaz, csak minimális tételre – igényt tart az UEFA is. Összesen egyébként mintegy 25 ezer ember látogatott ki a Puskás Ferenc-stadionba.
Az UEFA-kupában az lehet majd a fő bevételi forrás, hogy a klubok rendelkeznek a mérkőzések közvetítési jogaival. Ebből a szempontból a Debrecen nincs előnyös helyzetben, ugyanis azzal egy sporteseményeket közvetítő szervezet, a SportFive rendelkezik, amely megállapodás a klubra nézve nem túl kedvező, így ezt mihamarabb szeretnék felbontani – mondta Szilágyi, aki szerint nem a társasággal van bajuk, csak szeretnék új alapokra helyezni a megegyezést. Az UEFA egyébként hozzájárult ahhoz, hogy a következő mérkőzést a debreceni stadionban játsszák, s ha bejutnának a csoportmeccsekre, akkor újra érkeznének megfigyelők, akik döntenének abban a kérdésben, hogy a klub által megtett változtatások megfelelnek-e az európai kupasorozat lebonyolítója számára.
