Csökkenő költségvetéssel, de a versenyzők és a logisztika szempontjából is a korábban megszokott színvonalon zajlott le a vasárnap magyar győzelemmel zárult hazai kerékpáros-körverseny, a Tour de Hongrie – mondta lapunknak Eisenkrammer Károly főszervező. Bár tavaly a tervek szerint akár 80-90 millió forintra is felmehetett volna a Tour büdzséje, végül sem a szponzori, sem a megpályázott támogatás nem jött össze a tervezett mértékben. Idén még ennél is rosszabb volt a helyzet, a 30-40 millió forintos költségvetés jelentős részét már nem is céges támogatásból, hanem a szakaszok befutóinak otthont adó városok hozzájárulásából teremtették elő. (Franciaországban, a Tour de France esetében az arány 80-90 százalék a magánszektor javára.) Eisenkrammer megjegyezte azt is: további nehézségeik is voltak, hiszen sok olyan költség is felmerült, amelyre a szervezésnél nem számítottak. A szponzorok Eisenkrammer szerint az általános európai stagnálás miatt maradnak távol a sportversenyektől, hiszen a cégek először a marketingkiadásaikat fogják vissza.
A költségcsökkentési kényszer az idei Touron elsősorban a 20 százalékkal kisebb mezőnyön és az egy nappal rövidebb versenyen látszott meg. Most a szervezők nem kérték a nemzetközi kerékpáros-szövetség minősítését sem, így az 5 millió forintos pénzdíj 2,2 millió forintra csökkent. A verseny megismertetésében azért a pénzhiány közepette is megpróbáltak előrelépni a magyar Tour rendezői: a T-Mobile-túra névre hallgató előrendezvény során 25-30 amatőr kerékpáros tekerte végig a távot, akikhez minden városban százával társultak helyi fiatalok is.
Két év után ismét a Sport 1-en lehetett összefoglalókat látni a körversenyről. A csatornával jó az együttműködés, a sugárzási díj elengedése mellett más, technikai jellegű segítséget is nyújtottak a verseny képernyőre kerüléséhez. Hogy jövőre is megszervezik-e a Tour de Hongrie-t, az leginkább az Országuti Kerékpáros Szövetségen múlik, pontosabban azon, hogy a jelenlegi stábot felkérik-e a 2006-os rendezésre. Ez ugyanis eddig még nem történt meg. Eisenkrammer szerint ezzel együtt a mostani szervezőcsapattal akkor is rendeznek majd versenyt, ha az nem a Tour de Hongrie lesz, vagyis ha az említett felkérést nem kapják meg.
