Egy darab szavazatelsőbbségi részvény kivételével a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Rt. (Mavir) részvényeit átadták a Magyar Villamos Művek Rt.-nek (MVM) – többek között erről is szó volt az MVM pénteki rendkívüli közgyűlésén. Emellett a társaság elfogadta a társaságcsoport középtávú üzleti stratégiáját, amelynek egyik eleme a rendszerirányító létrehozása a csoporton belül. A közgyűlés döntött az MVM alaptőkéjének a részvénycsomag mértékének megfelelő megemeléséről, amely majdnem eléri a 630 millió forintot. Ezzel az MVM alaptőkéje 200,316 milliárd forintra emelkedik.
A most létrehozandó, úgynevezett TSO modell lényege, hogy az átviteli engedélyesi és a rendszerirányítói engedélyesi tevékenységet egy társaság végzi. (Jelenleg az átviteli engedélyes az MVM, míg a rendszerirányítói engedélyes a Mavir.). Mindezek mellett a privatizációs törvény módosításakor a honatyák rendelkeztek arról is, hogy a Paksi Atomerőmű Rt. és Ovit Rt. esetében is a fentiekhez hasonló arányú és az MVM-en keresztüli állami tulajdon jöjjön létre.
