Az EuroWeb International Corp., az EuroWeb Internet Rt. tulajdonosa 2 milliárd forintért megvásárolja a teljes Navigator-csoportot. A vételár 85 százalékát a magyar EuroWeb fizeti ki készpénzben, a fennmaradó részt – hozzávetőlegesen 300 millió forint értékű részvénykibocsátással – az anyavállalat fedezi. A tranzakcióhoz a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyására is szükség van, ám ez csak formális eljárás és aligha akadályozhatja meg az ügyletet – tájékoztatta lapunkat az EuroWeb illetékese. A Navigator elsősorban nagyvállalatok részére nyújt it-outsourcing, alkalmazásfejlesztés és it-tanácsadás szolgáltatásokat. Az idei évre tervezett árbevétele 1,8 milliárd forint, az EuroWeb 6 milliárd forint forgalmat vár. A két cég konszolidált üzemi nyeresége jövőre eléri az egymilliárd forintot.
Az EuroWeb az akvizícióval tovább szeretné erősíti jelenlegi pozícióját. A társaság a Navigator megvásárlásával az it-piacon való részesedését tervezi jelentékeny mértékben növelni. A vállalat az üzleti és egyéni előfizetőknek kínált internetszolgáltatások mellett az elmúlt években számottevő növekedést produkált a lakossági és vállalati hangszolgáltatások hazai bevezetésével. A cég mostanra elérkezettnek látja az időt termékskálájának merészebb bővítésére, a jövőben az informatika terén nyújtott szolgáltatásokkal egészíti ki jelenlegi portfólióját.
