Idén négy, jövőre várhatóan további négy Saab-márkakereskedéssel bővül a svéd márka magyarországi hálózata – jelentette be Andrew Prest, a Polar Mobil Autóforgalmazási és Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója. A General Motors (GM) érdekeltségébe tartozó Saab vezérképviseletét itthon és a régió további nyolc országban ellátó Polar Mobilnak 2008-ig van érvényes szerződése a kizárólagos forgalmazásra.
Az új Saabok értékesítéséről, illetve a szalonok kialakításáról a szintén a GM érdekeltségébe tartozó Opel vagy Chevrolet márkák kereskedőivel állapodott meg a Polar Mobil. A közeljövőben Kecskeméten, majd várhatóan Nyíregyházán, Pécsett és Győrött lesz új értékesítőhelye a Saabnak, ezenkívül négy új szervizbázis is megkezdi működését. Egy korábban márkakereskedésként működő, legalább 120 négyzetméteres helyiség – gyári előírásoknak megfelelő – átalakítása 20-30 milliós beruházást igényel, további 50-60 millió forint forgótőkére van szükség a modellértékesítés megkezdéséhez.
A Polar Mobil Saab-márkakereskedői, illetve -szervizhálózata a tervek szerint ez év végéig Csehországban és Szlovákiában kettő-kettővel, Romániában pedig négy egységgel bővül, Bulgáriában és Szerbiában egy-egy szalont nyitnak. A balkáni országokban egyelőre tárgyalások folynak az ottani értékesítőhelyek létrehozásáról. Idén a régióban legalább 400 új Saab eladásával számol a Polar Mobil, amely a tervezett mennyiség mintegy felét várhatóan itthon adja el. Az ehhez kapcsolódó kérdésünkre Prest megjegyezte, hogy bár az idei féléves eladások jóval elmaradnak a tavalyi hasonló időszak adatától, az új Saab-modellek őszi, év végi érkezése nagyot lendíthet a forgalmon, hiszen sokan jelezték igényüket például a teljesen új SUV-ra.
