BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem maradunk itthon a merényletek miatt

2005. július 24. vasárnap, 17:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

napi gazdaság
Az utazni vágyó magyarokat a jelek szerint egyelőre nem rettentette el az elmúlt hetek merényletsorozata, alig akadnak olyanok, akik módosították volna terveiket. A július 7-i londoni merényletek után a légitársaságok általában felajánlották az utasoknak, hogy bizonyos időn belül ingyen átírhatják jegyüket másik időpontra, ám ezzel nagyon kevesen éltek. Nem riadtak vissza Londontól a nyári nyelviskolák diákjai (vagy szüleik) sem, a Nyelvi Utaztatók Szakmai Egyesületének tagjainál eddig senki nem lépett vissza a külföldi nyelvtanfolyamon való részvételtől – tudta meg a NAPI Gazdaság. Hasonló a helyzet az au-pair közvetítő irodáknál. A szombatra virradóra Egyiptomban, a magyar turisták által is kedvelt Sharm el Sheikhben elkövetett, legalább 88 halálos áldozatot követelő merényletsorozat után a térségben tartózkodó magyarok közül vasárnapig senki nem jelezte, hogy meg akarná szakítani nyaralását. Az érdekelt utazási irodák vezetői ma délelőtt tárgyalnak a Külügyminisztérium képviselőivel, s ezt követően születik meg a döntés, hogy a tárca kiad-e olyan közleményt, amely szerint nem ajánlja az utazást a térségbe. Ha külügy utazási tilalmat rendel el, akkor az utazási irodáknak vissza kell fizetniük a már lefoglalt utak árát.
Részletek a 2. és az 5. oldalon

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet