Mától immár Magyarországon is beszerelik a feljogosított tizenhárom szervizműhelyben azokat a fedélzeti komputereket, amelyek szerdától szükségesek a díjfizetéshez a német autópályákon – írja az MTI-re hivatkozva az index.hu. A közlemény szerint a szervizek – amelyek száma hamarosan még eggyel bővül – nemcsak a berendezések beszerelését végzik el, de az On-Board Unit szoftver új 2.0 verziójának telepítését is. Ez a program teszi lehetővé, hogy rádión keresztül aktualizálják a díjfizetéshez szükséges adatokat, amikor változnak a díjak, illetve új autópálya-szakaszokat vonnak be a rendszerbe.
