A tervek szerint 2015-ig két ütemben összesen 30 millió euróból (mintegy 7,4 milliárd forint) fejleszti a vásárvárost a Hungexpo Rt. 77 százalékos részvénycsomagját 8 milliárd forintért megvásárló, a GL Eventsből, a TriGránit Rt.-ből és a West End Rt.-ből álló befektetői csoport – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Olivier Ginon, a GL Events-csoport elnöke. Az első, 2005 és 2009 között megvalósuló szakaszban 20 millió euróból átépítik a 48 ezer négyzetméter kiállítási területet magában foglaló parkot, 5 ezer négyzetméterrel bővítik a bejárattal szembeni kiállítási épületegyüttest, amely ezzel 12,4 ezer négyzetméteresre bővül. A beruházás második ütemében pedig teljesen új óriáscsarnokot építenek majd. A fejlesztéshez a tervdokumentációkat ez év végéig szeretnék beadni az építési hatóságokhoz, a kivitelezési munkák tervezett kezdési időpontja 2007 eleje. A vásárvároshoz tartozó Expo szálloda sorsáról fél éven belül döntenek, ám az már most biztos, hogy a szállodai funkció megmarad. Egyelőre azt vizsgálják, hogy a cégcsoport belevágjon-e az üzemeltetésbe, vagy egy szakmai befektetőnek adja át a feladatot.
