E hónap elejétől kezdte meg működését a kelet- és közép-európai régiós központi feladatokat is ellátó Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. (NSCEE), amely egyben mostantól a japán autógyár hazai márkaimportőreként is tevékenykedik. Az előbbi feladatra részben azért választotta a magyarországi helyszínt a Nissan, mert az földrajzilag kedvező a cég új értékesítési stratégiájának megvalósítására, részben azért, mert az egy hónapja Győrben átadott Renault–Nissan logisztikai központban – amely a régió egy részének alkatrészbázisa – van hely új autók tárolására is. Közvetlen térségünkben majdnem 16 ezer új Nissan kelt el tavaly, amelyek közül Magyarországon mintegy 4500 talált gazdára.
Az NSCEE ebben az évben 5000–5300 új Nissan eladásával számol idehaza. Mindezt új értékesítési koncepció megvalósításával szeretnék elérni. A cég nagyszabású reklámkampányba kezdett a napokban, ennek időzítését Francois Goupil de Bouillé, az NSCEE ügyvezetője a NAPI gazdaságnak azzal magyarázta, hogy a nyári hónapok viszonylagos hirdetési csendjében megszólalva szeretnék elérni a marka jobb ismertségét. A mostani kedvezményes értékesítési akció keretében összesen háromezer raktáron lévő új autót akarnak eladni. Ezt az akciót az NSCEE érdekkörébe tartozó országokban is meghirdetik.
Információnk szerint ugyancsak a nyári időszakban kezdi meg az NSCEE a magyarországi Nissan-márkakereskedők tájékoztatását az új értékesítési stratégiáról, majd várhatóan ősszel dől el, hogyan alakul át, illetve bővül a viszonteladói hálózat.
