BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővült a Sanofi-Aventis Veresegyházon

2005. július 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csaknem 45 millió euróba – összesen 11 milliárd forintba – került a Sanofi-Aventis francia gyógyszergyártó cégcsoport magyarországi leányvállalata veresegyházi üzemének bővítése, amelyet másfél évvel ezelőtt (NAPI gazdaság, 2003. december 8., 5. oldal) kezdtek el. A beruházási összegből 20 millió eurót tett ki az ingatlanfejlesztés, 25 millió körüli a gyártósorok értéke. A mostantól üzemelő új egység segítségével az eddig évi 60 millió dobozos gyógyszerellátó kapacitás csaknem megduplázódik, ugyanakkor nemcsak a Sanofi-Aventis kutatásaiból kikerülő gyógyszereket, hanem a francia cégcsoport által privatizált Chinoin Rt. gyógyszereit is Veresegyházán készítik a jövőben. A telephelybővítés során új logisztikai bázist is létrehoztak.
A magyarországi Sanofi-Aventis tavaly összesen 102 milliárd forint árbevételt ért el, ennek 60 százaléka exportértékesítésből származik. Ezzel az eredménnyel az itthon működő gyógyszergyárak árbevételét, illetve forgalmát tekintve a Sanofi-Aventis az első helyen áll, s mintegy 10 százalékos piaci részesedést mondhat magáénak.
A Sanofi-Aventis anyacége – amely kilenc hónapja olvadt össze két elődjőből – a múlt évben világszerte 25 milliárd euró nettó árbevételt ért el, ebből a cégcsoport nettó eredménye csaknem 5,2 milliárd euró. Az új üzemrész avatása kapcsán a NAPI gazdaság kérdésére elmondták, hogy a magyarországi leányvállalat különböző telephelyein a jövő év végéig további 45 millió euró értékű fejlesztést valósítanak meg.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet