BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymilliárdból fejlesztik a Roto lövői gyárát

2005. június 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egymilliárd forintos beruházás keretében, automata gépsorok üzembe helyezésével növeli a hatékonyságot és csökkenti a hibalehetőségeket lövői gyárában a Roto Elzett Certa Kft. – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Pintér János, a cég ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az automatizálást saját forrásból és hitelből valósítják meg, amely érinti egyebek között a szerszámgyártást, az alkatrészgyártást és a szerelést. A Lövőn gyártott termékek 15 százalékát a magyar piacon értékesítik, a gyártmányok nagyobb hányadát a Roto-cégcsoport kereskedelmi vállalatain keresztül egyebek között Németországba, Svájcba, Nagy-Britanniába, továbbá Oroszországba és Kínába szállítják. Az ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint a beruházást nem követi létszámleépítés. Jelenleg 530 munkatársat foglalkoztat a lövői Roto. Az 1996 óta működő üzemnek sok magyar beszállítója van, de ők a kisebbséget képviselik a külföldi beszállítókkal szemben.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet