A mintegy 1,2 milliárd forintos rekordárbevétel mellett veszteség nélkül zárta a 2004. évet a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Rt. – közölte Kovács Gyula vezérigazgató. Ebben nem kis szerepe volt az elmúlt két és fél évben végzett 300 millió forint értékű fejlesztési programnak, amely leginkább a gyártási és energiafelhasználási folyamatokat érintette – írta a hirado.hu az MTI híre alapján. Az elmúlt évek veszteségei az egy termékre jutó magas előállítási költségekkel, a turizmus visszaesésével, valamint a porcelántermékek piacának általános visszaesésével magyarázhatók. A Zsolnay Porcelánmanufaktúra Rt. tavalyi árbevétele mintegy 100 millió forinttal volt magasabb az előző évinél. A cég a 2003. évet 70 millió forintos veszteséggel zárta, de tavaly már nem volt ráfizetéses.
