A magyarországi leányvállalat 1992-es alapítása óta tapasztalt értékesítési növekedés miatt döntött úgy a Lexusokat és Toyotákat forgalmazó Toyota Motor Hungary Kft. (TMH), hogy saját tulajdonú cégközpontot épít. A budaörsi BudaParkban megvásárolt csaknem 2,7 hektáros területen tavaly kezdték meg (NAPI Gazdaság, 2004., szeptember 6., 5. oldal) az összesen csaknem hétezer négyzetméter alapterületű cégközpont építését – mondta tegnap sajtótájékoztatóján Kazuyuki Muto, a TMH ügyvezető igazgatója. Ezen belül mintegy 4,5 ezer négyzetméteren oktatási komplexumot alakítottak ki, amelyben a kelet-európai régió Toyota- és Lexus-márkakereskedői, illetve szervizes szakemberei - egyszerre akár 130-an - vehetnek részt az értékesítéssel, szervizmódszerek elsajátításával kapcsolatos továbbképzéseken. Ezzel a lépéssel a minőségi szolgáltatások színvonalának további emelését tervezik, amelynek révén újabb vevőket kívánnak szerezni – hangoztatta a székházavatón Uramishi Tokuichi, a Toyota Motor Corporation (TMC) alelnöke.
Míg a magyarországi Toyota az 1990-es években itthon 3,0-3,5 százalékos piaci részesedést ért el, addig a márka térnyerésében a 2000. év hozta el az áttörést, s jelenleg 6,1 százalékot mondhat magáénak az újautó-eladási piacon. Ezzel az eredménnyel a Toyota a magyarországi újautó-eladási lista Top 10 mezőnyében a nyolcadik helyen áll. A TMH tavaly 14 045 új autót értékesített – ebben a Toyota személyautók és kishaszonjárművek, valamint a Lexus is szerepel –, amelyet idén 5-10 százalékkal szeretnének növelni.
