A MÁV Rt. személyszállítási üzletága június közepétől fokozott ellenőrzéseket tart a vasúttársaság vonatain. Az egész országra kiterjedő akció célja a bliccelők számának csökkentése mellett a szolgáltatási színvonal emelése. Jelenleg éves szinten mintegy 2,5 milliárd forint a vasúttársaság bevételkiesése a jegy nélkül utazók miatt – ebből az összegből 35 elővárosi vonat felújítására lenne mód. A mostani akciók a tavalyiak folytatásának tekinthetők, az akkori úgynevezett „zárt peronos” ellenőrzéseken (az ellenőrök az állomás peronján kérték a menetjegyet) az első nap egymillió forinttal növekedett a vasúttársaság árbevétele.
