A Magyarországon gázolajat tankoló fuvarozók kedvezményeiről egyezett meg a gazdasági tárca és a Mol – jelentette be Kóka János. Az index.hu által is közölt MTI-jelentés szerint a gazdasági tárca nem tud és nem is kíván beleszólni a szabadpiaci árképzésbe, de a fuvarozók érdekeit képviselve olyan megállapodásra törekedett az olajcéggel, amely szolgálja a fuvarozók, az olajtársaság és Magyarország érdekeit egyaránt – hangsúlyozta Kóka János. A megállapodás lényege, hogy azok a fuvarozók, akik „Magyarországon több gázolajat tankolnak a jövőben, az eddiginél több kedvezményt kapnak az olajipari társaságtól. A Mol a többlettankolásból eredő extranyereségének egészét visszaadná a fuvarozóknak” – fogalmazott a miniszter.
