BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ambiciózus tervek az Agárdi Pálinkafőzdénél

2005. június 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keresletnövekedés kielégítése érdekében bővítené erjesztő- és lepárlókapacitását az Agárdi Pálinkafőzde Kft. Erre azért van szükség, mert a forgalmat 2-3 éven belül 100 ezer palackra kívánják növelni a tavalyi 40 ezerről, amely egyébként közel duplája volt a megelőző évinek – tájékoztatták lapunkat a cégnél. A beruházásra 50-60 millió forintot fordítanak, a fejlesztés eredményeként az erjesztőtér befogadóképessége évi 80 ezer literre bővül, a jelenlegi lepárló helyett pedig két számítógép-vezérlésű berendezést állítanak munkába. A várhatóan 2006 tavaszára elkészülő beruházás révén a társaság exporttevékenységét is jelentősen erősítheti. Emellett egy látogatócentrum létrehozását is megkezdi a cég. A 45-50 fő befogadására alkalmas központ tervezésekor azt is figyelembe vették, hogy a helyiség a konferenciák, összejövetelek és szakmai továbbképzések megtartására is alkalmas legyen. Erre a beruházásra ugyancsak 50-60 millió forintot szánnak.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet