BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén már nyereséget tervez a Transelektro

A tavalyi csekély veszteség után az idén hasonló nyereséget tervez a Transelektro-csoport, amely a MÁV vonattenderétől függetlenül is növelni tudja majd az árbevételét.

2005. május 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi mintegy 38 milliárd forint árbevétel után az idén több mint 41 milliárdos forgalmat tervez a Transelektro – derült ki Székely Péter, a csoport elnökének szavaiból egy tegnapi sajtóbeszélgetésen. Ennek köszönhetően a 2004-es csekély veszteség után hasonló nyereséget terveznek, pontos számokat azonban nem mondtak. A Ganz Transeketro Közlekedési (GTK) Rt.-nél az idén 10,2 milliárd forint bevételre számítanak, ebben azonban nincs benne a MÁV vonattenderének eredménye. Dunai Zoltán, a társaság vezérigazgatója kifejtette, hogy amíg nem írja alá a Stadler vezette konzorcium a motorvonatok szállításáról szóló szerződést, addig nem módosítják az idei üzleti tervet. Amennyiben ez megtörténik, akkor a vállalat idei forgalma szinte bizonyosan meghaladja majd a 12 milliárd forintot. Székely Péter hozzátette, hogy amennyiben megszületik a Stadler és a MÁV közötti megállapodás, akkor a GTK mintegy 40 milliárd forinttal részesedne a 130 milliárd forintos üzletből.
Ahhoz, hogy a tervezett beszállítói arányt tartani tudják, beruházásokra is szükség lesz, így a MÁV Északi Járműjavítójánál egymilliárd forintos fejlesztést hajt végre a GTK, amelynek a fővállalkozója a Transelektro Energetikai és Környezetvédelmi Rt. lesz. Az elnök azt is elmondta, hogy az üzletág iránt több nagy multinacionális vállalat is érdeklődik, hiszen tudott, hogy a társaság a 4-es metró tenderein is szeretne részt venni. A megkeresések konzorciumi partnerségre és tőkebevonásra, azaz tulajdonvásárlásra is vonatkoznak. Az említetteken túl további hozadéka is lehet annak, ha végül a Stadler lesz a befutó: a Transelektóval közösen harmadik országokban is szeretnének hasonló pályázatokon indulni.
A Ganz Transelektro Villamossági Rt.-nek is eredményes éve lehet, hiszen többek között egy nemrég aláírt, 3,4 milliárd forint értékű bahreini szerződésnek köszönhetően forgalma eléri a 16,5 milliárd forintot. Emellett Hollandiában is elnyertek egy transzformátormegrendelést, sőt Tajvanra is szállítanak vízierőműturbina-generátorokat. A Transelektro-csoport ipari holdingjának harmadik vállalata, a Transelektro Energetikai és Környezetvédelmi Rt. idén 15,2 milliárd forint konszolidált árbevételre számít, ez csaknem 500 millió forinttal haladná meg a tavalyi teljesítményt. Székely Péter mindehhez hozzátette: ahhoz, hogy az idén mindhárom társaság és a csoport is nyereséget könyvelhessen el, hatékonyabb működésre lesz szükség. Ez ugyan érinti a létszámot is, de míg egyes helyeken csökken a foglalkoztatottak száma, addig az új gyártási lehetőségek – például a vonattender – révén máshol bővítenek, így vélhetően az 1800-as létszám érdemben nem változik.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet