A Sziget fesztivál költségvetése az idén 1,8 milliárd forint lesz, melynek 60 százalékát tervezzük a jegybevételből fedezni – jelentette ki Gerendai Károly, a rendezvénysorozat főszervezője. A megszokottnál némileg később, augusztus 10-től 17-ig tartandó fesztivál tényleges büdzséje ugyanakkor ennél lényegesen nagyobb, mivel a támogatók nem készpénzes hozzájárulásai és a barterek ebben nincsenek benne. A korábbinál jelentősebb figyelmet fordítottak a szervezők a külföldi promócióra, amelyhez a Coca-Colát nyerték meg partnernek. Talán ennek is köszönhető, hogy a magyarországinál korábban – áprilisban – kezdődött külföldi értékesítés folyamán a tavalyi időarányosnál már háromszor több hetijegyet adtak el. A legerőteljesebb fejlődést a francia és a finn piac mutatja, de általában a skandináv térségből is nőtt az érdeklődés – mondta Gerendai.
A napijegy 5000, a hetijegy elővételben június 15-ig 20 ezer, ezután a rendezvény kezdetéig 25 ezer, a rendezvény helyszínén pedig 30 ezer forintba kerül. A terjesztés az idén jelentősen bővül, mivel az eddigi 400 árusítóhely mellé a Szerencsejáték Rt. 3700 eladási pontja is felsorakozik – tette hozzá a főszervező.
Az idei Sziget egyik újdonsága lesz, hogy három éjjel-nappal nyitva tartó Tesco-áruház is üzemel majd a fesztivál területén. Emellett az igényeknek megfelelően nemcsak a pesti, hanem a budai oldalról is megközelíthető lesz hajóval a fesztivál helyszíne.
