Tegnap átadták az osztrák Wewalka sütőipari vállalat 1,2 milliárd forintos beruházás keretében épült celldömölki üzemét. A teljes kapacitás elérésekor 150 dolgozónak – elsősorban pékeknek és cukrászoknak – adnak majd munkát. A vállalat a magyar piacra elsősorban finom péksüteményekket és cukrásztermékeket szeretne szállítani. Thomas Trummer ügyvezető igazgató szerint ebben a piaci szegmensben Magyarországon még jelentős növekedési lehetőség van. Az osztrák társaság az elmúlt évben összesen 34 millió euró bevételét ért el.
