BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átadták a celldömölki Wewalka-gyárat

2005. május 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap átadták az osztrák Wewalka sütőipari vállalat 1,2 milliárd forintos beruházás keretében épült celldömölki üzemét. A teljes kapacitás elérésekor 150 dolgozónak – elsősorban pékeknek és cukrászoknak – adnak majd munkát. A vállalat a magyar piacra elsősorban finom péksüteményekket és cukrásztermékeket szeretne szállítani. Thomas Trummer ügyvezető igazgató szerint ebben a piaci szegmensben Magyarországon még jelentős növekedési lehetőség van. Az osztrák társaság az elmúlt évben összesen 34 millió euró bevételét ért el.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet