BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapacitásnövelésbe kezd a Herendi Rt.

A legjelentősebb exportpiacokon tapasztalható keresletnövekedés miatt kapacitásbővítő beruházásokba kezd a Herendi Porcelánmanufaktúra Rt. A társaság az idén több mint 1 milliárd forintos árbevétel-növekedéssel számol.

2005. május 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hosszú évek után az idén ismét kapacitásbővítő beruházásokba kezd a Herendi Porcelánmanufaktúra Rt. – erősítette meg lapunk információját Szuszky Tibor, a társaság PR-menedzsere. A döntés hátterében az áll, hogy a már jó ideje értékesítés-visszaeséssel küszködő vállalat legjelentősebb exportpiacain – így az Egyesült Államokban, Olaszországban, Japánban, sőt az arab országokban és Oroszországban is – ismét nő a kereslet a porcelántermékek iránt, ráadásul sok esetben kimondottan az exkluzív termékeket keresik. A társaság idei üzleti tervében már 7,3 milliárd forintos nettó árbevétel szerepel, jó egymilliárd forinttal több mint tavaly, amikor újabb visszaesés után már csak 6,198 milliárd forintos forgalmat produkáltak, ebből 4,321 milliárd forintnyi tett ki az export. A manufaktúra adózás előtti eredménye ugyanakkor a tervezett nullszaldó helyett 75 millió forint lett, ez az összeg azonban még mindig messze elmaradt a 2002. évi teljesítménytől.
A most végrehajtani tervezett, több mint 300 millió forint értékű fejlesztési program keretében új kemencét és szárítót is építenek. Technológiai beruházásokra 40 milliót, a bolthálózat bővítésére pedig 170 milliót szánnak. A jelenleg 1400 dolgozót foglalkoztató cég júniusban Pekingben nyit üzletet, s hamarosan elkészül negyedik budapesti márkaboltjuk is. Várhatóan még az idén Sanghajban és Moszkvában is megnyitják saját boltjukat. A beruházási programot fele részben saját erőből, fele részben pedig uniós pályázati források segítségével valósítják meg. (A 75 százalékban a dolgozók, 25 százalékban pedig az ÁPV Rt. tulajdonában lévő cég néhány nappal ezelőtt megtartott közgyűlésén úgy döntöttek, hogy osztalékot nem fizetnek, a tavalyi nyereséget teljes egészében fejlesztésre fordítják.)

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet