Aradi Géza, a Porsche magyarországi márkaigazgatója úgy nyilatkozott lapunknak, hogy a tulajdonosok döntésétől függően 1–5 éven belül önálló Porsche-szalont szeretnének fölhúzni Budapesten. A döntés attól is függ, hogy a hazai újautó-piac hogyan teljesít, illetve ezen belül a Porsche hogyan szerepel. Emellett a csoport hazai beruházásának ütemezésétől is függ a fejlesztés. Az azonban kedvező lehet, hogy a beruházások esetében hosszú távon tervez az anyavállalat, amibe belefér egy ilyen projekt.
Hozzátette, ők azt preferálnák, hogy a szalon a Porsche Hungaria Fáy utcai telephelye környékén, a XIII. kerületben épüljön fel, már csak azért is, mert itt a magyar leányvállalatnak vannak saját telkei, ráadásul egy esetleges későbbi bővítést is könnyebb lenne megoldani. A beruházás értékéről Aradi Géza konkrétumokat nem kívánt elárulni, csupán annyit mondott, hogy a márka teljes palettáját bemutató Porsche-szalon nem igényelne hatalmas pénzeket, hiszen 4-5 autó bemutatásáról van szó. A mellé felépülő szervizről szeretnék, ha teljes szolgáltatást nyújtana, ám ha ezt a költségek első lépésben nem tennék lehetővé, az általános munkákra akkor is fölhúznának egy csarnokot. Mindehhez Aradi Gábor hozzátette, hogy jelenleg évente mintegy száz Porsche talál gazdára Magyarországon.
Úgy tűnik, a piac és vásárlóerő most érett meg arra, hogy a luxusautók is megjelenjenek Magyarországon. A többek között az Alfa Romeókat és Fiatokat is forgalmazó SPQR Hungária Rt. tavaly kezdte el a Ferrari és a Maserati luxus sportkocsik forgalmazását, de ma már Lamborghinire is lehet Magyarországon megrendelést adni, sőt a Bugatti Veyron ugyan még a nemzetközi piacon sem jelent meg, ám az 1000 lóerős autóra már nálunk is elő lehet fizetni. Magyarországon nyilván a milliárdosok jöhetnek szóba vevőként, a Volkswagen-csoporthoz tartozó gyárban készülő, közúti forgalomra szánt rakétáért ugyanis egymillió eurót kell leszurkolni.
