BUX 139442.66 1,32 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új helyen építene erőművet Kapolyi cége

2005. május 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NAPI Gazdaság információi szerint Vásárosnamény környékén építené meg a korábban a bánhidai erőműbe is tervezett kombinált ciklusú erőművét a Kapolyi László MSZP-képviselő érdekeltségi körébe tartozó Kárpát Energo Kft. Lapunk úgy tudja, hogy a társaság a közelmúltban kért szakhatósági engedélyt egy 250 megawatt teljesítményű erőműre a Magyar Energia Hivataltól, sőt az előzetes környezetvédelmi hatástanulmány is készül. A társaságnál megkeresésünkre csupán annyit közöltek, hogy túl korai még nyilatkozni az esetleges fejlesztésről.
Más forrásból úgy értesült lapunk, hogy a beruházás jelenleg előkészítő fázisban van, a teljes terület a Kárpát Energo rendelkezésére áll. A 18 hektáros terület infrastrukturális szempontból jó, s főként művelés alól kivont ingatlanokról van szó. (Kapolyi 2004-es vagyonnyilatkozatából kiderül, hogy a képviselő összesen mintegy 18 hektárnyi ingatlant – szántót, legelőt – vásárolt az év utolsó negyedében a szóban forgó településen.)
Mint ismeretes, egy másik Kapolyi-közeli társaság, a Vértes Energia Befektető Kft. a közelmúltban állt el a tatabánya-bánhidai erőmű megvásárlására megkötött szerződéstől. Mindezt arra hivatkozva, hogy nem tudták határidőre beszerezni a szakhatósági engedélyeket, amelyek a tervezett kombinált ciklusú, gázbázisú erőmű építéséhez szükségesek.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet