Elindította budapesti technológiai támogató központját (TAC) a Cisco Systems – jelentette be sajtótájékoztatón Kóka János, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium vezetője, valamint Rob Lloyd, a Cisco európai, közel-keleti és afrikai térségért felelős elnöke. A központot a vállalat globális rendszerintegrátor partnerével, a Getronics-szal együtt működteti. Ennek eredményeként az utóbbi társaságnál – amely hasonló központját nemrégiben hozta létre ugyancsak Budapesten – a projekt teljes, várhatóan 2006-os felfutásakor 500 magasan képzett mérnök dolgozik majd. A Cisco budapesti bázisa a nemzetközi TAC hálózatának részét képezi majd. A központ alapvetően a vállalat ügyfeleinek nyújt műszaki támogatást a kommunikációs hálózatokkal – például számítógépes vagy távközlési hálózatokkal – kapcsolatos kérdésekben.
Rob Lloyd kifejtette, hogy számos európai országot megvizsgáltak, amelynek során elemezték az infrastrukturális adottságokat, a munkaerő képzettségi színvonalát és a gazdasági környezetet, s ezek eredőjeként arra az elhatározásra jutottak, hogy a részleget Budapesten hozzák létre. Amennyiben az eredmények jók lesznek és a projekt azt hozza, amit várnak tőle, további beruházásokra is sor kerülhet. Erről azonban több konkrétumot nem árult el. Rátkai Péter, a Getronics Magyarország ügyvezető igazgatója az előzőekhez hozzátette, hogy a beruházás révén a Getronics tavalyi, 8 milliárd forintos forgalma idén vélhetően 10 milliárdra nő, míg az alkalmazottak száma a jelenlegi 110-ről év végére 250-re emelkedik.
