Ma nyílik a Hungexpo területén Kelet-Közép-Európa legjelentősebb vegyipari, műanyagipari szakkiállítása, a Chemexpo. A kétévente tartott eseményen idén 17 országból 203 kiállító mutatkozik be, mintegy 4300 ezer négyzetméteren.
Az EU-csatlakozás után most első ízben megrendezett szakkiállítás fókuszában a modern gépek és berendezések, a környezetvédelem áll: a kiállítás területének közel felét – a korábbi, 2003. évihez képest 20 százalékos bővülés mellett – a műanyagipari gépek és berendezések foglalják el. Emellett a vegyiparhoz immár szervesen kötődő környezetvédelemi cégek és beruházások is jelentősebb számban mutatkoznak be. A műanyagipar vállalkozásai a kiállítás 40 százalékát foglalják el: a látogatók megtalálhatják a műanyag-feldolgozás új megoldásait, ennek részeként új vegyipari gépeket, technológiákat és alapanyagokat is felvonultatnak a megjelenő vállalatok. A Chemexpo résztvevői között az idén rekordszámú – 44 – magyar vállalkozást találhatunk, ugyanakkor az is örömteli körülmény, hogy a kiállítók egyharmada külföldről érkezik. A nemzetközi cégek közül 17-en most először jelennek meg a Chemexpón. A német részvétel a legerősebb, 23 kiállítóval. Emellett kiemelkedő az olasz és az osztrák vállalatok száma is, 12, valamint 10 kiállítóval.
Újdonságnak számít, hogy a szervezők a pavilonokban elhelyezett hirdetőtáblákon, valamint internetes web site-on hívják fel a potenciális érdeklődők figyelmét az újdonságokkal jelentkező kiállítókra, a legújabb termékekre, technológiákra és fejlesztésekre.
