BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ősszel már működik a nanotecnológiai központ

2005. április 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb állomásához érkezett az a magyar–orosz nanotechnológia együttműködési megállapodás végrehajtása, amelyet még februárban írt alá Gyurcsány Ferenc miniszterelnök Moszkvában. A megállapodás célja egy nanotechnológiai és új anyagokat, info-kommunikációs eljárásokat, biotechnológiai és orvosi kutatásokat, valamint fejlesztéseket végző központ létrehozása. Az elmúlt két hónapban a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) kezdeményezésére megteremtették a jogi feltételeket – mondta pénteki sajtótájékoztatóján Boda Miklós, az NKTH elnöke. Emellett immár a helyszínt is kijelölték, így az intézetet a tervek szerint Miskolcon, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány bázisán alakítják ki.
Többek között a részletek kidolgozása érdekében érkezett a hét végén Magyarországra Szergej Nyikolajevics Mazurenko, az Orosz Szövetségi Tudományos és Innovációs Ügynökség vezetője, aki elmondta, hogy végső lépésként gyártást is szeretnének majd Magyarországra telepíteni. Kifejtette, hogy a miskolci bázist az orosz fél „európai kapunak” tekinti. Boda Miklós elmondta, hogy egyelőre nem tudják mennyibe kerül majd az intézet felállítása, ehhez ugyanis még meg kell határozni, hogy melyek lesznek a fejlesztés és a kutatás pontos irányai. A központ jelentősségét azonban szerinte már az is jól mutatja, hogy az előrejelzések szerint 2010-re a globális nanotechnológiai piac értéke eléri az 1 trillió dollárt.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet