BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száz százalékon a paksi kettes blokk

2005. április 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A paksi atomerőmű kettes blokkja a mérési és ellenőrzési programok eredményei alapján hétfő délutántól ismét névleges teljesítményen vesz részt a magyar villamosenergia-termelésben – áll a társaság közleményében. A szakemberek különböző teljesítményszinteken végezték el az előírt vizsgálatokat, amelyeket független szakértő ellenőrzött és ellenjegyzett. Az ellenőrzést követően folyamatos felügyelet mellett növelték a kettes blokk teljesítményét, amely tegnap elérte a névleges, 100 százalékos értéket. Így a Magyar Villamos Művek Rt.-vel és a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Rt.-vel egyeztetve a Paksi Atomerőmű Rt. tegnaptól ismét a magyarországi villamosenergia-termelés 40 százalékát biztosítja.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet