A Magyar Terület- és Regionális Fejlesztési Hivatal 110 millió forintos támogatásával továbbfejlesztik a nyíregyházi önkormányzati repülőteret; az erről szóló megállapodást csütörtökön írták alá a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhelyen – írta az origo.hu. A támogatáshoz a helyhatóság 43 millió forint saját fejlesztési forrást biztosított. A 153 millió forintos beruházás keretében új üzemanyagkút és -tároló épül a létesítményben, kicserélik a biztonsági és kiszolgáló eszközöket és az utasforgalmi épület berendezéseit, bővítik a fénytechnikát, valamint a kifutópályát és a szervizúthálózatot. A fejlesztésnek köszönhetően a létesítmény a jövőben nagyméretű gépek fogadására is alkalmassá válik.
